Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przekaż mi 1% swojego podatku

Ofiaruj dla mnie jeden procent swojego podatku i pomóż uzbierać mi pieniądze na kosztowną rehabilitację !

Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce, z niedowładem czterokończynowym. Wymagam stałej rehabilitacji, jednak ta w ramach NFZ jest niewystarczająca. Długi okres oczekiwania na sanatorium i możliwość wyjazdu tylko raz w roku to stanowczo zbyt mało, abym mógł skutecznie walczyć ze swoją niepełnosprawnością. Bardzo pomagają mi udziały w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych, dzięki którym poprawiam swoją sprawność fizyczną, jednak ich koszt znacznie przekracza możliwości finansowe moje i moich rodziców. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w postaci przekazania mi 1 % podatku. Pamiętaj to Ciebie nic nie kosztuje, a mi może bardzo pomóc.

Aby dokonać wpłaty na subkonto, należy w zeznaniu podatkowym wpisać numer

KRS: 0000117587 koniecznie z dopiskiem  dla Sławomira Konieczko.

Wszystkim darczyńcom za każdą nawet drobną pomoc serdecznie dziękuję !

Rozlicz się sercem i przekaż mi 1% podatku !

* Na podstawie powyższych informacji Urząd Skarbowy przeleje pieniądze do Fundacji, oraz przekaże informacje, że są to pieniądze skierowane dla Sławka.

Kto i jak wypełnia PIT

PIT 36 – Nie tylko przedsiębiorcy, ale i płacący podatek od najmu mogą przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

PIT 36L – W rozliczeniu za 2008 rok po raz pierwszy możliwość odpisania 1% podatku będą mieli podatnicy podatku liniowego!

PIT 37 – W przypadku wspólnego rozliczenia małżonków 1% podatku liczony jest od łącznego podatku męża i żony.

PIT 38 – Podatnicy uzyskujacy dochody kapitałowe, w tym z giełdy, przekażą 1% podatku tylko wtedy, gdy w zeznaniu wykażą dochód.

PIT 39 – Przeznaczony jest dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych nabytych lub wybudowanych po dniu 31 grudnia 2008 r..

Dodatkowo: Podatnik przekazujący 1% podatku ma prawo wyrazić zgodę na podanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko oraz adres) organizacji pożytku publicznego; informacje te przekazuje urząd skarbowy; zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 308 – PIT-36, poz. 108 – PIT-36L, poz. 127 – PIT-37, poz. 61 – PIT-38, poz. 54 – PIT-39

Gdzie można zweryfikować, że Fundacja „Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak
jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)?

„Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak” wpisana jest do bazy portalu organizacji pozarządowych: www.ngo.pl.

Emeryci i renciści

Emeryt lub rencista chcący przekazać 1% podatku musi do 30.04.2013 r. złożyć w Urzędzie Skarbowym zeznanie podatkowe na druku PIT-37, w którym wykazuje dochody z renty lub emerytury zgodnie z przesłanym z ZUS PIT 40A/11A oraz wypełnić część H druku, co oznacza złożenie wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP).

Tak należy wypełnić pit, aby przekazać mi 1 procent Twojego podatku: